Zlaty-slitek.cz

Investiční zlato


Investiční zlato je specifická forma zlata, která slouží jako bezpečná forma k uložení peněžního kapitálu. Jedná se o:

Zlaté cihly (slitky) o ryzosti 999,9/1000 – 24 karátové zlato, nejvyšší možný obsah zlata v investičním kovu, tj. ryzí zlato. Investiční zlaté slitky jsou opatřeny puncem (značkou rafinerie), číselným vyjádřením hmotnosti a číslem. Ražené zlaté slitky jsou baleny v průhledném plastovém obalu s přiloženým certifikátem. Lité zlaté slitky (malé ingoty), mohou být opatřeny samostatným papírovým certifikátem.

Zlaté mince jsou vyráběny a vydávány státními mincovnami. Za jejich ryzost a pravost ručí nejen mincovny, ale i stát, který je vydává. Kromě jejich sběratelské hodnoty jsou i oficiální měnou a platidlem s určitou nominální hodnotou. Jejich cena i velikost se liší a jejich hodnota se odvíjí i od jejich vzácnosti, některé mince se razí s velice pracnými motivy, které většinou odráží kulturní nebo historické osobnosti a události. Mince jsou nejen cenově dostupné, ale mají i estetickou hodnotu.

Zlato je možné nakoupit ve formě zlatých mincí nebo zlatých slitků nebo cihel o hmotnostech 1, 2, 5, 10, 20, 1oz (Troyská unce neboli 31,103g), 50, 100, 250, 500 a 1000 gramů.

Aktuální cena zlata


Zdroj: www.kitco.com

Rychlý kontakt

Proč investovat do zlata

Cena zlata neustále roste
Poptávka téměř dvounásobně převyšuje nabídku
Ochrana před inflací
Neviditelné bohatství
Velká mobilita
Zlato nelze vyrobit
Elektronický katalog

Novinky

Zvyšující se inflace a klesající důvěra investorů ve schopnost centrálních bank oživit...