+420 226 004 130 info@twicz.cz

Investiční zlato - jak na nákup zlata?

Úvodní stránka Investiční zlato

Pod pojmem investiční zlato se skrývá přesné určení typu a parametrů drahého kovu. V případě investičního zlata, tedy vždy hovoříme o následujících produktech.

Zlaté investiční slitky a zlaté cihly

Zlaté slitky jsou vždy o ryzosti 999,9/1 000 – 24 karátové zlato s maximálním obsahem zlata v investičním kovu – tj. ryzí zlato.Zlatý slitek Argor Heraeus 10 g_TrustWorthy Investment Zlaté slitky jsou lité do gramáže 1g – 100g. Takové slitky jsou ražené, podobně jako mince a balené do plastových obalů. Již slévárnou je zlatý slitek opatřen puncem, značkou slévárny a číselným vyjádřením hmotnosti. Každý zlatý slitek má také certifikát pravosti, který je potřeba uchovat pro případný zpětný prodej. Pokud je zlatý slitek v neporušeném obalu a všechna čísla na slitku, obalu a certifikátu jsou shodná, výrazně to urychlí výkup investičního slitku. V případě investičních zlatých cihel se bavíme o litých investičních cihlách a to v gramážích 250g, 500g, 1000g. Tyto gramáže již nejsou vhodné pro investory, kteří neinvestují ve velkém, a počítají s potřebou rychlé likvidity (prodeje) drahého kovu. Ideální gramáž investičních slitků pro drobné investory je tedy 1oz (1 trojská unce), případně 100g zlatý slitek.

Zlaté investiční mince

Další možností, jak nakupovat investiční zlato, jsou zlaté investiční mince. Ty nejsou produktem sléváren, ale vydávají je státní mincovny. Pravost investičních mincí garantuje mincovna, která je opatřuje puncem ryzosti, ale také stát, který nechává investiční mince razit.zlatá investiční mince_1/2 oz_TrustWorthy Investment Pokud se jedná pouze o investiční, nikoli pamětní mince, neočekáváme nárůst hodnoty z pohledu sběratelské hodnoty a cena mincí se řídí cenou zlata. V pořizovací ceně se však 1oz zlatá mince může lišit od 1oz zlatého slitku. Výroba mincí je výrazně nákladnější z pohledu uměleckého zpracování reliéfu a umělecké hodnoty investiční mince.

 

Rychlý kontakt

Školení Jak INVESTOVAT DO ZLATA zdarma

Uvažujete o svých investicích a zvažujete investice do zlata, stříbra nebo platiny? Než se rozhodnete a než se sejdete s jakýmkoli obchodníkem, získejte komplexní informace o tom, co investice do drahých kovů obnáší. Od jaké částky a jakou formou je investice do zlata vhodná. Jak by mělo investiční zlato vypadat a na co si dát při jeho nákupu pozor. Nabízíme školení ve vašich regionech. Školení nemá prodejní charakter - zboží se zde neobjednává ani neprodává. Přihlásit se můžete pomocí formuláře. 

Zjistit více

PROČ INVESTOVAT DO ZLATA

Důvodů proč investovat do zlata je mnoho, ale tím hlavním je ochrana peněz před inflací. Zlato a jeho směnitelná hodnota se za posledních sto let nezměnila. Před sto lety jste si za kilogram zlata koupili nejluxusnější vůz té doby – dnes je to naprosto stejné. Zatím co peníze svoji cenu díky inflaci a ekonomickým výkyvům ztrácí, zlato zůstává pevné. Přesto, kdykoli jej budete potřebovat proměnit v hotovost, je to otázkou jednoho dne. Potřebujete víc informací? 

Zjistit více
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Dalším využíváním těchto webových stránek souhlasíte s jejich využíváním. Souhlasím