+420 226 004 130 info@twicz.cz

Zlato

Zlato je od pradávna považováno za nejdražší kov a zdroj majetku. Zlato také patří k nejstarším platidlům a i dnes je jako platidlo vnímaný. Do roku 1971 fungovalo zlato jako grant USD, který sloužil jako zlatá hodnota, vůči ostatním měnám.

Jak vypadá trh s investičním zlatem

Proč právě zlato představuje úroveň a míru bohatství jednotlivců či států? Částečně je tu hraje roli jeho historické postavení a poté jeho kompaktnost a dostupnost. Na jednu stranu je zlata dost, aby uspokojila požadavky všech, kteří po ně touží. Není ho však přebytek a tak se jeho cena přizpůsobuje poptávce trhu. Zlato je nejen spotřebním zbožím využívaným ve šperkařství, kosmetice, zdravotnictví a průmyslu, ale také má svoji investiční podobu. Investiční zlato je obchodované buď v akciích, nebo jako fyzické zlato v podobě zlatých cihel a slitků.

Investiční zlato na burze nebo ve zlatých slitcích?

Pokud si přejete spekulovat se zlatem a vydělávat na zlatě zajímavé peníze, musíte se přesunout na burzu. Tento druh investice může být velmi zajímavý, ale není pro každého. Hlídat burzu a vše co má vliv na aktuální ceny zlata je práce pro profesionály a stejně tak jak můžete získat, můžete snadno ztratit. Investice do zlata však může být i velmi bezpečná a pohodlná. V tomto případě se jedná o nákup a vlastnictví fyzického zlata v podobě zlatých slitků a zlatých cihel. Také zde je určená cena zlata burzou, ale ta je platná jen v momentě nákupu. Tedy jakmile jste nakoupili, cena se do doby dodání již nezmění.

Trh zlata je proměnlivý a reaguje na mnoho aspektů jak z politického, tak ekonomického světa. Přesto, pokud se podíváme na cenu a vývoj zlata historicky, tak se cena zlata stále pohybuje směrem vzhůru. Z dlouhodobého hlediska na zlatě nejde prodělat.

Rychlý kontakt

Školení Jak INVESTOVAT DO ZLATA zdarma

Uvažujete o svých investicích a zvažujete investice do zlata, stříbra nebo platiny? Než se rozhodnete a než se sejdete s jakýmkoli obchodníkem, získejte komplexní informace o tom, co investice do drahých kovů obnáší. Od jaké částky a jakou formou je investice do zlata vhodná. Jak by mělo investiční zlato vypadat a na co si dát při jeho nákupu pozor. Nabízíme školení ve vašich regionech. Školení nemá prodejní charakter - zboží se zde neobjednává ani neprodává. Přihlásit se můžete pomocí formuláře. 

Zjistit více

PROČ INVESTOVAT DO ZLATA

Důvodů proč investovat do zlata je mnoho, ale tím hlavním je ochrana peněz před inflací. Zlato a jeho směnitelná hodnota se za posledních sto let nezměnila. Před sto lety jste si za kilogram zlata koupili nejluxusnější vůz té doby – dnes je to naprosto stejné. Zatím co peníze svoji cenu díky inflaci a ekonomickým výkyvům ztrácí, zlato zůstává pevné. Přesto, kdykoli jej budete potřebovat proměnit v hotovost, je to otázkou jednoho dne. Potřebujete víc informací? 

Zjistit více
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Dalším využíváním těchto webových stránek souhlasíte s jejich využíváním. Souhlasím