+420 226 004 130 info@twicz.cz

Proč investovat do zlata

Úvodní stránka Proč investovat do zlata

Investice do zlata je zárukou fyzického bohatství, které udržuje svoji hodnotu v čase, bez ohledu na ekonomický či politický vývoj a stabilitu. 

Investiční zlato je bez DPH

Jedním z dobrých důvodů proč investovat do zlata je, že je na něj pohlíženo jako na platidlo. Ano, sice v obchodech zlatem neplatíme, ale jedná se o relevantní mezinárodní platidlo. Z tohoto důvodu, je zlato osvobozeno od DPH. To z něj dělá výrazně lepší investici, než z mnoha jiných. Vaše vložená investice do zlata, je takzvaně čistá, nezatížená dalšími procentuálními poplatky DPH. 

 

Hodnota zlata eliminuje inflaci 

Dalším, dobrým  a možná největším argumentem pro vlastnictví zlata je jeho schopnost uchovat si hodnotu v čase a ochránit vložené peníze před inflací. Pokud hledáte investici dokonce jen na pět let, může se již investice do zlata vyplatit. Především v případě, kdy se blíží ekonomická krize, nebo politické nepokoje. V případě, kdy se podíváme na zlato, jako na dlouhodobého garanta znehodnocení vložených peněz před inflací, je tou nejlepší volbou. Pokud tedy spoříte na důchod, nebo malým dětem na budoucnost, pak je investice do zlata jasnou volbou. Vypočítejte si míru znehodnocení peněz inflací za posledních 20 let a další argumenty nebudete potřebovat. V případě zlata, je zajímavé také shlédnout jeho růstovou křivku v témže období. 

Zlatý standard 

Zlatý standard tu byl do roku 1971, poté byl zrušen a peníze již nikdy nebyly podložené skutečnou měřitelnou hodnotou. Od té doby se peníze tisknou jak na běžícím páse, dle potřeby států a ekonomiky, což má za následek, jejich znehodnocení a inflaci. Později vstoupily do hry další bankovní produkty jako dluhopisy, další cenné papíry a akcie na cokoli. Jak moc jsou zajištěné a výnosy z nich spolehlivé, mohou ukazovat akcie na zlato, které výrazně převyšují množství zlata, které mají banky a finanční skupiny v držení. Vlastnictví fyzického zlata, je jedinou jistou formou, jak do něj investovat a o své peníze nepřijít. 

Zlato nelze vyrobit 

Zlato je komodita, nelze jej vyrobit, ale pouze vytěžit. Tak, jako třeba zásoby diamantů a ropy nejsou nekonečné, ani zlatá naleziště nejsou nevyčerpatelná. Navíc, čím více jsou zlaté doly vytěžené, tím nákladnější a náročnější je jeho těžba. Tyto faktory se také promítají do ceny zlata. Navíc, stále platí, že poptávka po zlatě, téměř dvojnásobně převyšuje nabídku. Průměrná roční těžba za posledních pět let. nepřesáhla 2400 tun. Poptávka po zlatě se však pohybuje kolem 3 900 tun ročně. V případě krizí, se toto číslo výrazně zvyšuje. V posledních 15 letech dochází ke kritickému poklesu zásob nevytěženého zlata a díky vysoké poptávce se odhaduje, že v následujících 10-ti letech poklesnou možnosti těžby zlata, na kritickou úroveň. Cena fyzického investičního zlata, tak zajišťuje trvalou hodnotu a růst výnosů z investice.

Rychlý kontakt

Školení Jak INVESTOVAT DO ZLATA zdarma

Uvažujete o svých investicích a zvažujete investice do zlata, stříbra nebo platiny? Než se rozhodnete a než se sejdete s jakýmkoli obchodníkem, získejte komplexní informace o tom, co investice do drahých kovů obnáší. Od jaké částky a jakou formou je investice do zlata vhodná. Jak by mělo investiční zlato vypadat a na co si dát při jeho nákupu pozor. Nabízíme školení ve vašich regionech. Školení nemá prodejní charakter - zboží se zde neobjednává ani neprodává. Přihlásit se můžete pomocí formuláře. 

Zjistit více

PROČ INVESTOVAT DO ZLATA

Důvodů proč investovat do zlata je mnoho, ale tím hlavním je ochrana peněz před inflací. Zlato a jeho směnitelná hodnota se za posledních sto let nezměnila. Před sto lety jste si za kilogram zlata koupili nejluxusnější vůz té doby – dnes je to naprosto stejné. Zatím co peníze svoji cenu díky inflaci a ekonomickým výkyvům ztrácí, zlato zůstává pevné. Přesto, kdykoli jej budete potřebovat proměnit v hotovost, je to otázkou jednoho dne. Potřebujete víc informací? 

Zjistit více
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Dalším využíváním těchto webových stránek souhlasíte s jejich využíváním. Souhlasím